CV po angielsku – Jak napisać CV po angielsku

Curriculum Vitae po angielsku

W przypadku gdy szukamy pracy za granicą, czy to w Wielkiej Brytanii, Irlandii, USA, czy w jakimkolwiek innym kraju, niemal pewnym jest to że przyda nam się CV po angielsku. Przygotowanie nie tylko poprawnego, lecz w pełni profesjonalnego CV jest naprawdę trudnym zadaniem, na którym nie można oszczędzać czasu. Często to właśnie ono pozwoli nam zdobyć pracę o której marzyliśmy. Napisanie dobrego CV po angielsku to nie taka prosta sprawa, dlatego też znajdziecie tu kilka wskazówek jak je napisać.

O czym należy pamiętać pisząc CV po angielsku

Oto kilka informacji o tym, na co powinniśmy zwracać uwagę pisząc CV po angielsku:

 • Przede wszystkim, nie ma jednej dobrej metody na napisanie go. Istnieje tylko zbiór rad i wskazówek, do których powinniśmy się stosować możliwie jak najbardziej.
 • CV powinno mieć najwyżej 2 strony A4, zawierając najważniejsze dane, opisane w sposób zwięzły, ale dostarczający wszystkich wymaganych informacji. Nie wystarczy napisać np. że pracowało się w firmie XXX, bo pracodawca wcale nie musi jej znać, tylko opisać stanowisko lub pełnioną przez nas funkcję oraz zakres obowiązków tam pełnionych. Wspominając o naszym doświadczeniu, w sytuacji gdy walczymy o stanowisko kierownicze, nie ma sensu chwalić się pracą przy zbiorze truskawek w Niemczech, bo taka praca w żaden sposób nie wpłynęła na nasze zdolności zarządzaniem ludźmi.
 • Największą, a zarazem najważniejszą częścią naszego CV powinien być opis naszego doświadczenia. Nie ma sensu rozwlekać się na temat swoich zainteresowań czy cech, gdyż te informacje nie są aż tak istotne jak nasze dotychczasowe osiągnięcia i zdobyte umiejętności.
 • Przy opisywaniu swoich kwalifikacji nie powinniśmy oszukiwać – jeśli ledwo co mówimy w innym języku, to nie powinniśmy pisać że opanowaliśmy go w stopniu zaawansowanym lub komunikatywnym. Należy jednak uważać też z drugiej strony – nie należy być zbyt skromnym, tylko uczciwie i rzetelnie opisać swoje zdolności.
 • Nie należy pisać rzeczy oczywistych. Co z tego że nasze CV jest 2 razy dłuższe niż konkurencji, skoro połowa jego zawartości jest bez znaczenia, męczy pracodawcą i utrudnia mu skupienie się na najważniejszych informacjach – musi sam wyszukiwać je w tekście.
 • W angielskim CV nie trzeba umieszczać formułki o pozwoleniu na przetwarzanie naszych danych, jak to ma miejsce w Polsce. W Anglii taka formuła nie jest stosowana.
 • Właściwą formą „Stan Cywilny: kawaler” jest „Marital Status: single”, a nie „Civil State: bachelor”

Z czego powinno się składać poprawne CV po angielsku

CV składa się na ogół z 5 podstawowych elementów, których kolejność jest istotna. Należą do nich: dane osobowe, informacje o edukacji, informacje o zatrudnieniu, informacje o posiadanych przez nas umiejętnościach, oraz referencje poprzednich pracodawców.

1. Personal details

Tutaj powinniśmy umieścić informacje o naszym imieniu, nazwisku, adresie, dacie urodzenia, numerze telefonu i adresie e-mail.

Name:

Home address:

Date of birth:

Phone number:

Email address:

2. Education

W tej części wpisujemy informacje na temat naszej edukacji, podając je w porządku odwrotnym do chronologicznego, czyli cofając się w przeszłość. Na samej górze powinno być nasze ostatnie stanowisko/miejsce pracy/nauki, a niżej to co było wcześniej, przy czym nie powinniśmy zagłębiać się aż do podstawówki czy przedszkola. Pisząc o naszych szkołach nie piszmy szczegółowych nazw (bo pracodawca i tak ich nie zrozumie), lecz ogólne. Zamiast I LO im. … (Imię patrona) w … (miejscowość) wystarczy napisać: High school in … (miejscowość). Starajmy się pisać nazwy szkół w języku angielskim.

3. Work experience

Tutaj opisujemy przebieg naszej kariery zawodowej, stanowiska na których byliśmy do tej pory i pełnione funkcje. Należy przy tym pamiętać, że pracodawca niekoniecznie musi wiedzieć czym zajmowała się nasza firma, dlatego powinniśmy opisać zakres pełnionych przez nas obowiązków i funkcje pełnione na danym stanowisku, a nie tylko samo miejsce pracy. Przydatny jest tu zwrot: „My duties included:” pozwalający nam wymienić zbiór naszych obowiązków na danym stanowisku.

 

Wzór CV po angielsku

 

Jak napisać list motywacyjny po angielsku?

Przykładowe listy motywacyjne po angielsku

Rozmowa kwalifikacyjna po angielsku

Rozmowa kwalifikacyjna po angielsku – pytania i odpowiedzi

 

4. Qualifications and Additional Skills

W tej części wpisujemy nasze dodatkowe umiejętności, jak znajomość języków obcych, kategorie posiadanego przez nas prawa jazdy, ukończone kursy, szkolenia, i zdobyte licencje.

Uwaga: Stopień zaawansowania naszych zdolności językowych postarajmy się przekazać w formie opisowej, używając zwrotów: beginner, intermediate, fluent, ew. dodając informacje o zdanych egzaminach międzynarodowych(a nie wyniku z matury)

5. References

Tutaj powinny znaleźć się referencje od naszych poprzednich pracodawców, ew. możemy napisać: „References available on request” i dostarczyć je dopiero na życzenie pracodawcy.cv po angielsku

 

Wzór CV po angielsku

Przykładowo wypełnione CV znajdują się tutaj:

Wzory CV po angielsku

Kreator CV po angielsku

Jeśli chcesz stworzyć własne CV po angielsku, skorzystaj z darmowego kreatora takiego jak ten:

Kreator CV po angielsku

CV po angielsku – Jak napisać CV po angielsku
Oceń artykuł

41 komentarzy do “CV po angielsku – Jak napisać CV po angielsku

 1. Co gdy staramy się o pierwsza prace , bez wcześniejszych experience ? :(
  Muszę zostawić puste pole i łudzić się , ze ktoś mnie przyjmie :-)

 2. Heei Heii Agnieszka, Majka, Monia, Aga, Berka, Piotr, Igor, Dastin, Krzysztof, Maćki, Wojtek i Fiiiiiilip!

  Bądźcie Pozdrowieni. ^.^ Avee. :3

 3. Cześć Filip, Wojtek, Maćki, Krzysztof, Dastin, Igor, Aga, Piotr, Berka, Ania, Monia, Tomek i Majka, Agnieszka, Eissi.

  Pozdrawiam Łukasz

 4. Cześć Filip, Wojtek, Maćki, Krzysztof, Dastin, Igor, Aga, Piotr, Berka, Ania, Monia, Tomek i Majka, Agnieszka, Eissi, Łukasz!

  Pozdrawiam chrum chrum
  Monika

 5. Nikt z was nie przeczytał dokładnie!

  Mówię do was Łukasz, Eissi, Agnieszka, Majka i Tomek, Monia, Ania, Berka, Piotr, Aga, Igor, Dastin, Krzysztof, Maćki, Wojtek poza Filipem.

  Pozdro ! ;)

 6. Cześć Filip, Wojtek, Maćki, Krzysztof, Dastin, Igor, Aga, Piotr, Berka, Ania, Monia, Tomek i Majka, Agnieszka, Eissi, Łukasz, Piotrek i Monika
  Pozdrawiam Tomasz.

 7. Cześć Filip, Wojtek, Maćki, Krzysztof, Dastin, Igor, Aga, Piotr, Berka, Ania, Monia, Tomek, Majka, Agnieszka, Eissi, Łukasz, Piotrek, Monika i Tomasz.
  Pozdrawiam Siebie.

 8. Cześć Kasia, Filip, Wojtek, Maćki, Krzysztof, Dastin, Igor, Aga, Piotr, Berka, Ania, Monia, Tomek, Majka, Agnieszka, Eissi, Łukasz, Piotrek, Monika i Tomasz. Pozdrawiam Marte z pokoju obok :D

 9. Hej Łukasz Cześć Kasia, Filip, Wojtek, Maćki, Majka, Agnieszka, Eissi, Łukasz, Piotrek, Monika i Tomasz, Krzysztof, Dastin, Igor, Aga, Piotr, Berka, Ania, Monia, Tomek.
  Pozdrawiam :)

 10. Cześć Łukasz, Kasia, Filip, Wojtek, Maćki, Majka, Agnieszka, Eissi, Łukasz, Piotrek, Monika i Tomasz, Krzysztof, Dastin, Igor, Aga, Piotr, Berka, Ania, Monia, Tomek i Namcia.
  Pozdrawiam Szymek :D

 11. Witam; Agnieszki, Anie, Kasie, Moniki, Majke, Beate, Dastin, Essi, Namcie i Filipa, Wojtka, Maćków, Krzysztofa, Igora, Berka, Tomków, Łukaszów oraz Piotów.
  Pozdrawiam wszystkich a nie pozdrawiam pani od angielskiego.

  Polecam Stronę…

 12. Cześć Łukasz, Kasia, Filip, Wojtek, Maćki, Majka, Agnieszka, Eissi, Łukasz, Piotrek, Monika i Tomasz, Krzysztof, Dastin, Igor, Aga, Piotr, Berka, Ania, Monia, Tomek i Namcia oraz Szymek :)

  Pozdrawiam,
  Ziuta

 13. Cześć Łukasz, Kasia, Filip, Wojtek, Maćki, Majka, Agnieszka, Eissi, Łukasz, Piotrek, Monika i Tomasz, Krzysztof, Dastin, Igor, Aga, Piotr, Berka, Ania, Monia, Tomek i Namcia oraz Szymek i Ziuta

  Pozdrawiam,
  Jarek

 14. Cześć Łukasz, Kasia, Filip, Wojtek, Maćki, Majka, Agnieszka, Eissi, Łukasz, Piotrek, Monika i Tomasz, Krzysztof, Dastin, Igor, Aga, Piotr, Berka, Ania, Monia, Tomek i Namcia, Szymek, Ziuta i Jarek

  Pozdrawiam,
  Konfucjusz

 15. Cześć Łukasz, Kasia, Filip, Wojtek, Maćki, Majka, Agnieszka, Eissi, Łukasz, Piotrek, Monika i Tomasz, Krzysztof, Dastin, Igor, Aga, Piotr, Berka, Ania, Monia, Tomek i Namcia, Szymek, Ziuta , Jarek i Konfucjusz

  Pozdrawiam Bert

 16. Cześć Łukasz, Kasia, Filip, Wojtek, Maćki, Majka, Agnieszka, Eissi, Łukasz, Piotrek, Monika i Tomasz, Krzysztof, Dastin, Igor, Aga, Piotr, Berka, Ania, Monia, Tomek i Namcia, Szymek, Ziuta , Jarek, Konfucjusz i Bert…
  Pozdrawiam, Łukasz…

 17. Cześć Łukasz, Kasia, Filip, Wojtek, Maćki, Majka, Agnieszka, Eissi, Łukasz, Piotrek, Monika i Tomasz, Krzysztof, Dastin, Igor, Aga, Piotr, Berka, Ania, Monia, Tomek i Namcia, Szymek, Ziuta , Jarek, Konfucjusz i Bert i Łukasz :)
  Pozdrawiam, Alicja.

  1. Cześć Łukasz, Kasia, Filip, Wojtek, Maćki, Majka, Agnieszka, Eissi, Łukasz, Piotrek, Monika i Tomasz, Krzysztof, Dastin, Igor, Aga, Piotr, Berka, Ania, Monia, Tomek i Namcia, Szymek, Ziuta , Jarek, Konfucjusz, Bert, Łukasz , Alicje również.

 18. Cześć Łukasz, Kasia, Filip, Wojtek, Maćki, Majka, Agnieszka, Eissi, Łukasz, Piotrek, Monika i Tomasz, Krzysztof, Dastin, Igor, Aga, Piotr, Berka, Ania, Monia, Tomek i Namcia, Szymek, Ziuta , Jarek, Konfucjusz, Bert, Łukasz, Alicja i Zyga!
  Pozdrawiam, Sebik!

 19. Nie zgadzam się z Twoim stwierdzeniem dotyczącym pracy w Niemczech. Uważam, że nie ma lepszego miejsca na poznanie ludzkich charakterów, czynników motywacyjnych czy sposobu postępowania jak prace sezonowe przy dużym wysiłku fizycznym. Menager z krwi i kości musi nie tylko znać się na swoim fachu, ale również w sposób właściwy dopasować odpowiedni czynnik motywacji do konkretnego parownika. Co więcej taka praca uczy cierpliwości, wytrwałości, kreatywnego myślenia czy właściwego dysponowania pieniędzmi. Piorąc pod uwagę bezcelowość użytego przez Ciebie argumentu zakładam, że nigdy nie miałeś styczności z tego typu pracą, a co za tym idzie, nie masz pojęcia o czym mówisz.

 20. Cześć Łukasz, Kasia, Filip, Wojtek, Maćki, Majka, Agnieszka, Eissi, Łukasz, Piotrek, Monika i Tomasz, Krzysztof, Dastin, Igor, Aga, Piotr, Berka, Ania, Monia, Tomek i Namcia, Szymek, Ziuta , Jarek, Konfucjusz, Bert, Łukasz, Alicja, Zyga i Sebastianie!
  Pozdrawiam, Andrzej!

 21. Cześć Łukasz, Kasia, Filip, Wojtek, Maćki, Majka, Agnieszka, Eissi, Łukasz, Piotrek, Monika i Tomasz, Krzysztof, Dastin, Igor, Aga, Piotr, Berka, Ania, Monia, Tomek i Namcia, Szymek, Ziuta , Jarek, Konfucjusz, Bert, Łukasz, Alicja, Zyga, Sebastian i Andrzej.
  Pozdrawiamy Kalina i Oskar

 22. Cześć Łukasz, Kasia, Filip, Wojtek, Maćki, Majka, Agnieszka, Eissi, Łukasz, Piotrek, Monika i Tomasz, Krzysztof, Dastin, Igor, Aga, Piotr, Berka, Ania, Monia, Tomek i Namcia, Szymek, Ziuta , Jarek, Konfucjusz, Bert, Łukasz, Alicja, Zyga, Sebastian i Andrzej, Kalina oraz Oskar.

  Pozdrawiam Dawid

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *