Rozmowa kwalifikacyjna po angielsku pytania i odpowiedzi część druga

Przykładowe pytania na rozmowie kwalifikacyjnej po angielsku

Oto druga część pytań z którymi można się spotkać na rozmowie kwalifikacyjnej w języku angielskim

Pytanie numer 12

What can you do for us that someone else can’t?

Pytanie mające na celu podobnie jak inne tego typu (np. Why should we hire/choose you?) wyróżnić nas na tle innych kandydatów na dane stanowisko. Nasza odpowiedź powinna zawierać opis naszych unikalnych(lecz przydatnych) zdolności, dzięki którym jesteśmy lepsi niż inni. Dobrze byłoby aby były to umiejętności powiązane ze stanowiskiem na które się ubiegamy.

Przykładowa odpowiedź:

What I can offer and someone else cannot is commitment, dedication, skills, and my personal qualities that, as far as I am concerned, few other candidates possess. I have a lot of experience, which is another advantage of employing me over someone else, and I can prove it to you as soon as I get the post.

Pytanie numer 13

What would you tell about teamwork?

W tym pytaniu należy odpowiedzieć czy nadajemy się do pracy zespołowej, jakie mamy z nią doświadczenia i czy dobrze dogadujemy się z ludźmi. Dobrze jest tutaj wspomnieć o zdolnościach przywódczych(jeśli takie posiadamy), lub o braku problemów do przyjęcia czyjegoś zdania lub opinii. W wielu zawodach umiejętność pracy zespołowej jest bardzo ważna, więc jeśli praca o którą się ubiegamy jest tego typu, warto przygotować odpowiedź na to pytanie.

Przykładowa odpowiedź:

Teamwork is essential, and I find myself a great teamworker. I have had no problems whatsoever cooperating with others on various projects, and I appreciate the work of others that they bring to the team in the process. Whenever I can, I try to bring something else, and squeeze the most out of the teamwork possible.

Pytanie numer 14

What is your greatest achievement you are proud of?

Pytanie dotyczące naszego największego osiągnięcia. Informuje ono pracodawcę zarówno o tym, jakie są szczyty naszych aktualnych możliwości, a także co według nas samych jest naszym największym osiągnięciem. Dobrze jeśli nasze największe życiowe osiągnięcie związane jest z naszą pracą. Fakt, że udało nam się zjeść 10 cheeseburgerów naraz może i jest imponujący, ale nijak nie wpływa na postrzeganie nas jako wartościowego pracownika, a może nawet wpłynąć na to w sposób negatywny.

Przykładowa odpowiedź:

I think my biggest achievement is … . Im proud of it, because … and … . Thanks to that, I started to believe in myself and … . Thus, I consider myself a great asset.

Pytanie numer 15

How much do you want to earn?

Jedno z najtrudniejszych pytań, które może zadać nam pracodawca. Jest ono też bardzo ważne, gdyż może znacząco wpływać na nasze początkowe zarobki. Podając swoje oczekiwania finansowe, musimy zachować umiar pomiędzy podaniem zbyt niskiej kwoty, która nie będzie nas zadowalała, a pomiędzy podaniem zbyt wysokiej, której nasz potencjalny pracodawca nie byłby gotów zapłacić. Dlatego też przed rozmową kwalifikacyjną dobrze jest rozeznać się w „widełkach” zarobków ludzi będących na stanowisku podobnym do tego, o które się ubiegamy, i podać średnią wartość.

Przykładowa odpowiedź:

I would like to earn … . I think my work and qualifications are high enough for a salary of … . I would expect to be paid … for this job. I would take no less than … . Renumeration-wise, I reckon my skills and knowledge make me a person worthy of paying … .

Pytanie numer 16

When can you start working for us?

W tym pytaniu powinniśmy odpowiedzieć kiedy jesteśmy w stanie zacząć pracę. Jeśli aktualnie nie mamy żadnej, zazwyczaj możemy takową zacząć od razu, jednak jeśli pracujemy aktualnie na innym stanowisku, powinniśmy poinformować rekrutera kiedy skończymy pracować gdzie indziej.

Przykładowa odpowiedź:

Jeśli możemy zacząć od razu:

I currently don’t have any job, so I can start working for you immediately.

Jeśli mamy pracę:

I can start working for you from tomorrow / next week / May 1st.

Since I already have a job, I will be able to start this one on … .

 

Rozmowa kwalifikacyjna po angielsku pytania i odpowiedzi część 1

 

 Jak napisać CV po angielsku?

Wzór CV po angielsku

Jak napisać list motywacyjny po angielsku?

Przykładowe listy motywacyjne po angielsku

Rozmowa kwalifikacyjna po angielsku

 

Jeśli macie jeszcze jakieś pomysły na pytania i odpowiedzi na rozmowie kwalifikacyjnej, piszcie je w komentarzach, a my umieścimy je na stronie :)

Jeden komentarz do “Rozmowa kwalifikacyjna o pracę po angielsku pytania i odpowiedzi część 2

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *