Jak pokonać strach przed mówieniem w języku angielskim? Poznaj 5 skutecznych trików.

jak pokonać strach przed mówieniem w języku angielskim

Jak pokonać strach przed mówieniem w języku angielskim? Poznaj 5 skutecznych trików

Porozumiewanie się w języku obcym dla wielu to niemałe wyzwanie. Nauczenie się zasad gramatycznych i zapamiętanie słówek może być przytłaczające. Jednak nie należy się zniechęcać. Za pomocą kilku sprytnych trików możesz szybko pozbyć się blokady językowej i porozumiewać się w języku angielskim bez kompleksów.

Nie zrażaj się błędami

Stara zasada głosi, że człowiek uczy się na błędach. To samo tyczy się nauki języków obcych. Popełnianie błędów to naturalna część procesu nauki języka obcego. Najważniejsze jest to, aby zostać zrozumianym. Podstawowym celem jest właśnie komunikacja. Staraj się mówić, jak najwięcej, nawet jeśli popełniasz błędy. Z czasem zobaczysz efekty. Pamiętaj, tylko poprzez czynne praktykowanie nauczysz się mówić w języku obcym. Błędy powinny Cię motywować do nauki przede wszystkim słówek. Pomocny będzie artykuł zachęcający do nauki angielskiego z Fiszkoteką. Dzięki metodzie fiszkowej nie zapomnisz przysłowiowego języka w gębie. Pod tym adresem https://fiszkoteka.pl/kursy-jezykowe/nauka-jezyka-angielskiego znajdziesz więcej szczegółów.

Osłuchuj się z językiem

Mieszkasz poza granicami Polski? To jest idealna okazja do tego, aby osłuchać się z językiem. Korzystaj z możliwości komunikowania się z tubylcami. Najlepiej uczyć się właśnie tzw. żywego języka. Poznajesz wówczas zwroty i wyrażenia stosowane na co dzień. Jednak jeśli nawet mieszkasz w Polsce, masz wiele możliwości osłuchania się z językiem. Słuchaj radia i oglądaj telewizję w języku angielskim. Korzystaj z Internetu, który pełen jest podcastów językowych. W każdym większym mieście organizowane są też darmowe spotkania z native speakerami. Taki sposób nauki pozwoli Ci znacznie szybciej wyłapać kontekst podczas rozmowy z obcokrajowcem.

Bądź na bieżąco

Śledź regularnie aktualne wydarzenia na zagranicznych stronach. W ten sposób będziesz na bieżąco nie tylko z newsami, ale też poznasz nowe słówka i wyrażenia. Obserwuj fanpage, czytaj komentarze, włączaj się do dyskusji. Bądź aktywnym uczestnikiem wydarzeń. Taka aktywna wymiany argumentów z native speakerami będzie idealną okazją do szlifowania języka.

Nawiązuj zagraniczne kontakty

W dobie wszechobecnych mediów społecznościowych nawiązywanie zagranicznych kontaktów jest wyjątkowo łatwe. W końcu nic tak nie motywuje do przełamania bariery językowej niż nowo poznana osoba z obcego kraju. W znalezieniu takich osób pomogą portale społecznościowe takie jak Facebook czy LinkedIn, gdzie można dołączyć do różnych grup dedykowanym osobom, które pragną uczyć się języków obcych. Jeśli jesteś studentem warto zapoznać się z wydarzeniami i projektami przygotowywanymi przez organizacje studenckie, które współpracują z zagranicznymi studentami. Dobrym pomysłem są też studenckie wymiany międzynarodowe.

Podróżuj

Podróże to najlepszy sposób na przełamanie bariery językowej. Nie tylko masz okazję do rozmowy w obcym języku, ale też poznajesz nową kulturę i zwyczaje. Podczas urlopu możesz sprawdzić swoje poziom języka w praktyce. Swoje umiejętności możesz zweryfikować w codziennych sytuacjach, takich jak rezerwacja pokoju hotelowego, zamówienie taksówki czy pytanie o drogę. Wyjazdy zagraniczne to również wspaniała okazja do nawiązania nowych znajomości.

Ocena: 5/5 (liczba głosów:1)

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *