Kurs języka angielskiego z fiszek, czyli szybka nauka słówek i nie tylko!

Znajomość języka angielskiego przydaje się nie tylko do sprawnej komunikacji międzynarodowej, ale także do zdobywania wiedzy i poszerzania horyzontów. Jego obecność jest bowiem zauważalna zarówno w popkulturze, jak i w świecie biznesu czy nauki. Warto zatem poznawać ten język jak najlepiej, dzięki czemu świat otworzy przed nami szereg wspaniałych możliwości. Co ważne, można robić to w naprawdę przyjemny, sprawny i szybki sposób. Wystarczy postawić na fiszki!

Nauka angielskiego z fiszek – dlaczego warto?

Język angielski należy niezaprzeczalnie do jednych z najpopularniejszych języków obcych, i to nie tylko w naszym kraju, ale też na świecie. To, że jest on obecny w naszym życiu w mniejszym lub większym stopniu, przyczynia się do tego, że nauka angielskiego wydaje się nam nieco prostsza – bo trzeba jednak przyznać, że jesteśmy z nim bardziej obyci niż z jakimkolwiek innym językiem obcym. Czy to znaczy, że znamy go wystarczająco dobrze, nawet w przypadku, kiedy uczyliśmy się go przez kilkanaście lat edukacji szkolnej?

Niestety, ale często okazuje się, że nie. W praktyce wychodzą bowiem nasze braki – zwłaszcza w kwestii bardziej zaawansowanego słownictwa i umiejętności sprawnej konwersacji. Szybkim rozwiązaniem tych problemów może być kurs języka angielskiego z fiszek. Jest to bowiem sprawdzona metoda nauki, która za sprawą prostych środków psychodydaktycznych, pozwala osiągnąć świetne efekty przy braku konieczności spędzania długiego czasu na nauce.

Jak wygląda kurs języka angielskiego z fiszek?

Fiszki językowe to dwustronne karteczki, gdzie na awersie zapisane jest słowo lub zwrot w języku polskim, a na rewersie jego odpowiednik w języku angielskim. Dzięki temu fiszki jednocześnie służą do zapoznania się z danym materiałem, jak i do późniejszego jego utrwalenia za pomocą regularnych powtórek. Sam proces nauki z fiszek został usprawniony przez niemieckiego publicystę Sebastiana Leitnera, który stworzył prototyp współczesnego MEMOBOX-u, czyli specjalnego pudełka z przegrodami na fiszki, ułatwiającego systematyczną naukę i zapamiętywanie słówek.

Fiszki ze słówkami czy zwrotami, które pamiętamy, przekładamy z każdym dniem do coraz to dalszych przegródek (może być ich kilka), a im dalej się one znajdują, tym rzadziej są powtarzane, np. co dwa lub 3 dni. Nauka przy pomocy fiszek i MEMOBOX-u jest skuteczna i przyjemna. Wystarczy kilka minut dziennie na powtórki i poznanie nowego materiału, a efekty są szybko widoczne w postaci zgromadzenia fiszek w najdalszej przegródce.

Ciekawe fiszki językowe z angielskiego

Tym, co sprawia, że kurs języka angielskiego z fiszek jest świetnym sposobem na naukę, to nie tylko skuteczność samej metody, ale także zróżnicowanie zestawów fiszek do angielskiego pod kątem przerabianego zakresu i rodzaju materiału. Gotowe fiszki do nauki angielskich słówek i zwrotów obejmują bowiem niezwykle szeroką skalę stopni zaawansowania – od poziomu dla absolutnie początkujących po poziom dla biegle zaawansowanych.

Ponadto dostępne są także fiszki z konwersacjami, fiszki do nauki czasowników i gramatyki oraz fiszki biznesowe obejmujące słowa i zwroty charakterystyczne dla przedsiębiorców. Znajdziemy także fiszki przygotowujące do matury, idiomy, kolokacje czy angielskie przysłowia i cytaty oraz wiele innych zestawów fiszek, dzięki którym możemy systematycznie pogłębiać naszą znajomość języka angielskiego.

Ocena: 5/5 (liczba głosów:1)

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *