Nauka angielskiego od podstaw? Oto 5 metod na szybkie przyswojenie języka


Jak szybko nauczyć się języka angielskiego? Jaką metodą przyswajać podstawy anielskiego, by szybko zauważyć efekty swojej pracy? Okazuje się, że jest kilka sposobów, które pozwalają nam na łatwiejsze uczenie się języka. Czasami nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, że pod ręką mamy narzędzia, dzięki którym bez trudu osiągniemy oczekiwany przez nas poziom umiejętności językowych. Oto pięć metod na szybkie przyswojenie języka angielskiego.

1. Intensywna nauka angielskiego online

Angielski online, którego możemy uczyć się z lektorem podczas prywatnych lekcji, to jeden z najlepszych sposobów na szybkie przyswojenie języka. Dlaczego? Lekcje online, podczas których rozmawiamy z inną osobą, w tym przypadku lektorem lub native speakerem, są dla nas najlepsze. Od początku nauczania zaczynamy czynnie używać języka mówionego, a także pisanego i czytanego. Takie rozwiązanie dostępne jest w szkole języka angielskiego Tutlo: https://pl.tutlo.com/. To nie tylko język angielski online od podstaw, ale także kursy dla zaawansowanych, rozwiązania dla biznesu oraz nauka angielskiego dla seniorów.

Przewaga tej szkoły nad lekcjami stacjonarnymi, to między innymi elastyczność, której brakuje w innych szkołach. Tutaj sami decydujemy, czego chcemy się uczyć (wybieramy tematy lekcji), a także porę zajęć. Możemy szkolić się praktycznie o dowolnej porze dnia. Takie intensywne zajęcia już po kilku lekcjach przynoszą wyniki, których szukamy i oczekujemy.

2. Zacznij od książeczek dla dzieci i bajek

To nie wstyd. Angielski w książkach dla dzieci i w animacjach jest prosty, zawiera wiele zwrotów, które służą do tworzenia bardziej rozbudowanych wypowiedzi. Książki dla dzieci składają się z podpisanych ilustracji, które pięknie obrazują kontekst zdania. W tekstach takich książeczek znajdziemy proste słownictwo i gramatykę. Od czego zacząć? Od podstaw, takich jak „Goodnight Moon” czy też „The Cat in the Hat”. Wraz z naszymi postępami warto pokusić się o lekturę „Kubusia Puchatka” czy też „Małego Księcia”.

3. Powiąż język z Twoim hobby

Jeśli coś lubimy, to z przyjemnością będziemy uczyć się o tym i szukać materiałów anglojęzycznych na ten temat. Chętnie tłumaczymy treści z obcych języków dotyczące naszego hobby. Przykładem może być gra komputerowa „Fallout 2”, która ma ogromną rzeszę fanów na całym świecie. Jeden z nich zaczął tworzyć dokument „Fallout Bible”, w którym opisane zostały wszystkie przygody i porady dotyczące gry. Do dziś można go pobrać z oficjalnej strony gry, ma on ponad dwieście pięćdziesiąt stron i nigdy nie doczekał się tłumaczenia. Jeśli więc jesteśmy miłośnikami wspomnianego „Fallout 2”, będzie dla nas dostępny tylko po angielsku i sami będziemy musieli go przetłumaczyć. Nasze hobby zmusza nas niejako do rozwoju językowego. Wszystko dlatego, że wiele najlepszych materiałów dostępnych online zostało stworzonych w języku angielskim.

4. Nauka prefiksów oraz sufiksów

To świetny sposób na poszerzenie słownictwa przy minimalnym wysiłku umysłowym. Dlaczego? Ponieważ wydaje się, że uczysz się tylko jednego nowego słowa w cenie dwóch! Na przykład, gdy już zapamiętasz słowo „szczęśliwy”, możesz nauczyć się słowa „nieszczęśliwy”. Prefiksy (przedrostki) to na przykład sub-, de-, dis-, przykładowo sub(marine), de(frost), dis(like). Sufiksy to na przykład -er, -ful, -en przykładowo (high)er, (care)ful, (wood)en.

5. Mów do siebie po angielsku

Warto zrobić sobie ćwiczenie polegające na tym, by na przykład trzy razy tygodniowo, przez piętnaście minut dziennie czytać tekst po angielsku na głos, a potem powtarzać go, patrząc w lustro. W ten sposób szybko poprawimy wymowę, a przy okazji podszlifujemy czytanie. Takie ćwiczenia naprawdę działają, używają ich na przykład nauczyciele czy aktorzy.

Przedstawiliśmy pięć prostych metod na szybszą naukę i przyswajanie języka angielskiego. Trzymanie się ich błyskawicznie przyniesie efekty. Warto spróbować.

Ocena: 5/5 (liczba głosów:1)

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *