Fiszki sposobem na łatwą i przyjemną naukę języka angielskiego

Fiszki sposobem na łatwą i przyjemną naukę języka angielskiego

fiszki sposobem na naukę angielskiego

W dzisiejszych czasach znajomość choć jednego języka obcego, zwłaszcza języka angielskiego, jest nie tylko mile widziana, ale i niezbędna. Bez trudu można wówczas dogadać się podczas zagranicznych wakacji czy wykorzystać komunikatywną znajomość języka angielskiego w pracy zawodowej, w międzynarodowych firmach. Dla tych wszystkich, którzy jeszcze nie znają angielskiego, przeznaczone są liczne aplikacje służące do nauki. Warto wybrać fiszki, które pozwolą na dostosowanie trybu nauki do własnych możliwości i preferencji.

Czym są fiszki?

Nauka angielskiego metodą fiszek polega na tym, że wykorzystywane są do przyspieszenia procesu uczenia się fiszki z wypisanymi słówkami.  Wiele osób jest wzrokowcami i szybciej zapamiętuje wyrazy i wyrażenia już w samym procesie tworzenia fiszek. Kreowanie samodzielnie fiszek pozwoli na stworzenie własnego systemu uczenia, idealnie dopasowanego do możliwości przyswajania wiedzy przez daną osobę.

Aplikacja mobilna do fiszek

Metoda fiszek jest specyficzna i sprawia, że można szybko zacząć posługiwać się językiem obcym. Sama nauka staje się łatwa i przyjemna. Fiszki można tworzyć własnoręcznie, na kolorowych karteczkach papieru, ale znacznie łatwiej można je przygotować dzięki oferowanej przez nas aplikacji mobilnej: Vocapp. Obecnie aplikacja jest dostępna na rynkach zagranicznych, ale docelowo będzie też przygotowana w języku polskim.

Aplikacja ta jest bezpłatna i pozwala na przetestowanie i innych kursów językowych, realizowanych w tradycyjny sposób. Lektorzy języka angielskiego przyznają, że metoda fiszek jest skuteczna w nauce angielskiego. Przynosi szybkie, pożądane efekty, a użytkownik aplikacji do fiszek może albo tworzyć samodzielnie fiszki, albo korzystać z tych, które już znajdują się w bazie. Powstaje na jego koncie słownik fiszek, z którego w każdej sytuacji może korzystać.

Fiszki pozwalają przygotować w odpowiedni sposób kursanta do testów na certyfikaty z języka angielskiego, m.in. CPE, TOEFL czy IELTS. W gruncie rzeczy gramatyka języka angielskiego jest bardzo prosta do przyswojenia, a wiedza podstawowa z tego zakresu wystarczy, aby móc swobodnie posługiwać się komunikatywnym językiem angielskim w sposób naturalny. Im dłużej będziemy się uczyć, tym zaczniemy bardziej poszerzać swoją bazę słownictwa, dlatego nasze wypowiedzi po angielsku staną się bardziej urozmaicone.

Fiszki w aplikacji można tworzyć w najwygodniejszy dla siebie sposób – jako pliki głosowe MP3, obrazy lub tekst, także przy wykorzystaniu konkretnych słówek w zdaniach i wyrażeniach. Nauka języka angielskiego jeszcze nigdy nie była tak prosta. Aplikację mobilną do tworzenia fiszek i powtarzania słówek po angielsku, możesz zabrać ze sobą wszędzie i uczyć się tam, gdzie jest ci wygodniej.

Ocena: 5/5 (liczba głosów:2)

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *